Fakty historyczne związane z Parkerem

Długopisy Parkera brały udział w wielu wydarzeniach historycznych. Według tego wskaźnika wyprzedzili wszystkich innych przedstawicieli tej branży. Pierwszą promocję na wsparcie przeprowadził Włoski kompozytor Giacomo Puccini. Powiedział wszystkim, że pióro to zostało użyte w procesie pracy nad słynnymi na całym świecie "Czechami".

Detektywi i polityka

W tej samej przynależności duchownej Arthur Conan Doyle opisał przygody słynnego detektywa Sherlocka Holmesa. W 1922 roku powiedział Lordowi Molesworthowi, członkowi zarządu Parker Pen Company, że znalazł "życzliwą duszę" w istniejącej gamie narzędzi do pisania.

We francuskim mieście Reims w 1945 r. zagrody tego znaczka podpisały akt bezwarunkowej kapitulacji nazistowskich Niemiec, co oznaczało koniec II wojny światowej. Ale to nie jedyna wojna, która zakończyła się z pomocą Parkera z kolekcji Duith Eisenhauser.

Walka wojny koreańskiej zakończyła się po podpisaniu porozumienia o rozejmie przez przedstawicieli Stanów Zjednoczonych, Koreańskiej Armii Ludowej, a także ochotników ludowych z Chin. Po raz kolejny na stołach pojawiły się produkty Parker Pen Company.

W 1973 roku francuska stolica gościła ministrów spraw zagranicznych z takich krajów jak Stany Zjednoczone i Republika Wietnamu. Zebrali się w stolicy Francji, aby podpisać umowę dyplomatyczną w celu zakończenia wojny w Wietnamie. I zrobili to z rąk Parkera.

Parker w Unii

W 1991 roku podpisano traktat START michaiła Gorbaczowa i George'a W. Busha. Skorzystali również z modeli Parker 75, pokrytych złotem 22K i ozdobionych szafirową czerwoną gwiazdą. Zostały one specjalnie wykonane na to wydarzenie. Dziś zostaną one zastąpione przez nowoczesne modele ze stali nierdzewnej Parker Jotter.

Wspólne długopisy Parkera stały się dostępne dla obywateli Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich dopiero po sto latach od ich wynalezienia.

Wyróżniające się niezwykłą i oryginalnością eksponatów Czeskie Muzeum Techniczne przeznaczyło miejsce na swoją wystawę na kolekcję długopisów Parkera. Z tego powodu historyczne znaczenie tego produktu wzrosło kilkakrotnie.

To właśnie z tego powodu marka ta była ulubioną przynależnością klerykalną jednego z prezydentów Ameryki Ronalda Reagana, baronowej Margaret Thatcher i byłego brytyjskiego premiera Sir Johna Majora Busha.

Nie jest przesadą stwierdzenie, że akty i traktaty podpisane przez Parkera czasami zależały od życia naszej planety. Co zamienia tę przynależność biurową w doskonały prezent VIP.

Według materiałów: https://parker.com.ua/
Sklep Parker na Ukrainie

Делись нашими статьями в соцсетях, улучшай свою карму и получай скидки на подарки!

от Администратор

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *