Ikona jako prezent dla mężczyzny

Ikony, kadzidła, święte talizmany zawsze były podane. U naszych przodków takie dary dla ludzi były uważane za bardzo cenne i znaczące. Scharakteryzowali dawcę z dobrego kąta i wykazali życzliwość i troskę. Jedyną ważną zasadą — tak więc nie jest wręczany, nie trzymaj się cicho w rękach. Na takie wydarzenie wybierz odpowiednią okazję. 

Czy można dać ikony w prezencie dla mężczyzny?

Możesz dać ikonę członkowi rodziny, bliskiemu lub odległemu krewnemu, szefowi, współpracownikowi, przyjacielowi, tylko przyjacielowi. Jeśli wątpisz, że ikona zostanie zrozumiana i zajmie godne miejsce w jego domu, lepiej szukać innych oryginalnych prezentów dla mężczyzn, korzyści z wyboru jest tam.

Ikony powinny być podane zgodnie z zasadami określonymi przez kościół:

 1. Na przykład w rocznicę 50-lecia mężczyzna otrzymuje ikony imienia;
 2. Osoba, która ma problemy zdrowotne otrzymuje ikony, które pomagają w leczeniu.
 3. Koledzy i szefowie powinni otrzymać ikony, które pomagają w pracy i biznesie.
 4. Ludzie rodzinni otrzymują ikony, które błogosławią ognisko rodzinne.
 5. Młodzi mężczyźni otrzymują świętych Boga.
 6. Zwyczajowo daje ikony na ślub, tylko zrobić to powinno rodziców nowożeńców lub bliskich krewnych. Dla pana młodego wybrać Jezusa Chrystusa.

Święci mogą otrzymać obrazy w każdej chwili, jednak mocniejsze wdzięku działania obdarzone ikony poświęcone ważne wydarzenie — narodziny, ślub, chrzciny.

Ikona według zawodu, z zawodu

 • Należy również pamiętać, że prawie każda działalność ma swojego Świętego Niebiańskiego Patrona:
 • Patronem lekarzy jest Święty Uzdrowiciel Panteleimon,
 • Studenci i studenci są chronieni przez księdza Sergija Radonezki.
 • Dla tych, których praca jest związana z bronią i ryzykiem, patronami są Jerzy Zwycięski i Święty Demetrius (to wojsko, policja, strażacy). Ikony tych świętych mogą być podane do sportowców i ludzi, którzy otwierają nowy biznes;
 • Ikona Św Spiridon Wonderworker jest odpowiedni, aby dać biznesmenom.

Ikony, które są przedstawione przez rodzaj działalności, dobrze jest umieścić nie w domu, ale bezpośrednio w pracy, tak aby osoba mogła rozwiązać go modlitwą w trudnych chwilach.

Ikony rodzinne

Jeśli chodzi o ikonostas rodziny, możliwe jest, aby dać takie ikony jak Święta Rodzina, Święci Konstantyn i Helena, Św Paraskeva. Uważa się, że te ikony zachować siedlisko rodziny z konfliktów i rozwodów, dać dom dobrobytu i wzmocnienia więzi rodzinnych. Samotni ludzie mogą również otrzymać te ikony — modlić się o dar męża lub żony.

Ikony dla osób starszych

Jeśli szukasz ikony jako prezent dla starszych rodziców, wspaniały wybór będzie ikoną Dziewicy "Gerontice" (Staruszka), ponieważ jest czczony jako patron osób starszych i uzdrowiciela z różnych dolegliwości.

Dla rodzin z małymi dziećmi, kobiet w ciąży, lub dla tych rodzin, które marzą o potomstwie, doskonałym darem będzie ikona św Stylian (Chadza Opiekun), czteroczęściowa ikona "Dziewicy", Dziewica "Świadek".

Nie jest konieczne, aby dać ikonę jako "pamiątkę".Czy można dać ikony i w jakim przypadku taki prezent będzie odpowiedni? Oczywiście, jest to możliwe i konieczne, aby dać ikonę do każdej osoby prawosławnej, która będzie traktować go z odpowiednim szacunkiem i troską.

 

Делись нашими статьями в соцсетях, улучшай свою карму и получай скидки на подарки!

от Администратор

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *