Jakie kwiaty dać mężczyźnie?

Sztuka tworzenia bukietu kwiatów jest być może tak starożytna, jak sam cywilizowany świat. Dekorowanie domu i codziennego życia kwiatami było akceptowane przez cały czas, zmieniały się tylko style i sposoby tworzenia bukietu. Jak każda sztuka, kwiaciarnia wymaga umiejętności, wyobraźni, a ostatecznie talentu mistrza. Jednak każdy może zrobić bukiet na własne potrzeby. Wystarczy tylko zrozumieć zasady, po których projektant tworzy bukiet lub kompozycję kwiatową.

W czasie, gdy kwiaciarnia rozwijała się, nabyła i opracowała cały zestaw takich zasad i przepisów: jakie kosze kwiatów dać w taki czy inny sposób; jaki kolor powinny być irysy, goździki lub chryzantemy, jeśli są one podane do starszego mężczyzny, a co — jeśli podane do młodej dziewczyny i czy dać je do niej lub należy wybrać na inne odmiany kwiatów. Krótko mówiąc, aby stworzyć kompozycję kwiatową zgodnie ze wszystkimi zasadami tej nauki — nie jest to łatwe. Spróbujmy zrobić bukiet dla mężczyzny, kierując się prawami współczesnej florysty.

Bukiet, przeznaczony jako prezent dla człowieka, powinien łączyć oszczędności i elegancję, a jednocześnie nosić urok łatwej łatwości i zabawy. Do męskiego bukietu stosuje się takie epitety jak "jasny", "stylowy", "efekt". W formie taki bukiet powinien dążyć bardziej w górę niż szeroko. Budowa męskiego bukietu, w tendencjach współczesnych kwiaciarni jest wielopoziomową kompozycją, zmierzającą do góry, opartą na dużych kwiatach na długich łodygach. Aby nadać bukiet formie mistrza kompozycji kwiatów użyć technologii ramki.

Jakie kwiaty lepiej dać mężczyznom? Nawet z dala od sztuki florystycznej, ludzie będą nazywać co najmniej dwa rodzaje kwiatów, zwykle podane do silniejszego seksu. Są to gladiolus i dalie. Ponadto mężczyźni mają zwyczaj, aby dać róże, aksamitne czarne lub ciemnofioletowe odcienie, chryzantemy, irysy.

Zgodnie z zasadami florystyki, zakres kolorów bukietów męskich jest nasycony ciemnymi kolorami wszystkich odcieniach: ciemnoczerwony, pomarańczowy, niebieski, bordowy, fioletowy. Należy pamiętać, że zasady te mogą zostać cofnięte, jeśli bukiet jest przeznaczony dla menedżera lub partnera biznesowego mężczyzny. Teraz w modzie bukiety firmowe, urządzone w kolorach białym lub kremowym i zielonym. Mogą to być na przykład kompozycje kwiatowe białej calli i zielonych chryzantemy. Kwiaty powinny być umieszczone w dwóch poziomach.

Oto ogólne zasady, którymi należy się kierować, robiąc bukiet dla mężczyzny.

Делись нашими статьями в соцсетях, улучшай свою карму и получай скидки на подарки!

от Администратор

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *