Doskonały prezent — non-Tska: zdjęcie i wartość

Kiedy zdecydujesz się zrobić prezent osobie, która, jak mówią, ma wszystko, musisz pomyśleć o wyborze. Najczęściej w takich sytuacjach przychodzą z pomocą dzieła sztuki. Nasz sklep z pamiątkami dla mężczyzn powie Ci, co nie jest i jak je wybrać, pokaże zdjęcie i wartość.

Co dać osobie, która ma wszystko

Obraz jako prezent niewiele osób może sobie pozwolić, jeśli nie o konsumenta rynku jest pod znakiem zapytania, a o prawdziwym malarstwie. Ale dzieła sztuki dekoracyjnej i użytkowej są całkiem odpowiednie: trumny, pamiątki, wazony. Istnieją jednak również pułapki. Wazon może absolutnie nie do smaku winowajcy uroczystości i będzie musiał trzymać go w szafie, wyjmując i tymczasowo podnosząc na stole podczas wizyt. Aby nie podlegać nikomu takich testów, możesz skorzystać z opcji win-win.

Netzke w prezencie

Jeszcze 400 lat temu w Japonii pojawił się taki utylitarny obiekt artystyczny jak netzke. W japońskim garniturze narodowym nie ma kieszeni. Ale zawsze była potrzeba, aby coś ze sobą zabrać. Aby pomóc Japończykom przyszedł pole dla różnych drobiazgów, o nazwie "inro", który wisiał na pasku z sznurowadła. W celu zrównoważenia go, na drugim końcu sznurowadła umieszczone netske.

Co to jest Netzke?

Natske to figurki opływowej formie, o wysokości 3-5 cm, z dwoma otworami — "chimotoshi". To właśnie przez te dziury sznurowadła się rozciągnięta. Jeśli masz coś podobnego przed sobą, ale bez dziur — to "okimono", statuetka, która jest do dekoracji wnętrza. Jego nazwa tłumaczy się: "zestaw rzeczy."Możesz użyć obu jako spektakularnego prezentu.

Co robią z nezke

W czasach starożytnych, netske został wykonany z korzeni i pni drzew ("ne" oznacza "korzeń" i "zuke" — "dołączyć"). Do tej pory samshit jest ulubionym materiałem dla rzeźbiarzy. Na początku XVII wieku figurki były wykonane z kości słoniowej, ale po 1995 roku, kiedy przyjęto zakaz używania kości słoniowej (Konwencja Waszyngtońska), zastąpiono je kłami mamuta (zwierzęta te nie są już zagrożone wyginięciem).

Wartość non-tzke

Działki Netske są tradycyjne dla Japonii. Istnieją nie tylko bóstwa, ale także symbole.

1

Natske z obrazami zwierząt ze słynnego 60-letniego cyklu kalendarzowego jest przyznawana osobom urodzonym w danym roku.

Lotos nie-Tska

Chcąc długowieczności, dać netzke z wizerunkiem sosny, cyprysu, samshit, brzoskwini, bambusa i chryzantemy.

Lotos nie-Tska

Owoce lotosu lub bakłażana — życzenie płodności.

Dyni

Dynia symbolizuje czystość.

Netska kwiat śliwkowy

Kwiat śliwki na non-Tska to miłość.

Bażant nietęki

Bażant lub inny ptak jest podana z życzeniem udanej kariery.

7

Żółw i ładka — jest to dar dla człowieka, aby osiągnąć bogactwo i długowieczność.

Netzke z wizerunkiem 7 bogów szczęścia

Okręg wyborczy Daikoku

Daikoku jest bardzo pozytywnym i dobrodusznym starcem, patronem domu, może być przedstawiony młotem szczęścia, torbą i szczurem.

Fukurokuzhu ( Fukurokuzhu )

Fukurokju jest bardzo sprawiedliwą i dobrą postacią, dójką mądrości i długowieczności. Zwykle ten dziadek jest przedstawiony na nie-dzieci z dzieckiem, jeleń, zwój.

Hotay ( Hotay )

Hotay — patron dzieci, wesoły grubas z łysą głową. Najczęściej ma chińskie dziecko "karako" i ogromny baul w rękach.

Okręg wyborczy Bisamonten

Bisaymonten to nie-Tskke przedstawiający odważnego wojownika w zbroi i trójzębem. To wielki dar — zastaw bogactwa.

Okręg wyborczy Banzeeten

Bendzeiten jest damą, jest jedną z siedmiu bóstw w męskim przebraniu. Benzeiten daje szczęście i bogactwo. Rozpoznanie jej jest proste — jest patronką sztuki i muzyki, ona jest zawsze z lutnią w rękach.

Jurodzin (Jurodzin)

Jurodzin jest mądrym i po prostu bóstwem nauki, patronem podróżników i myśliwych. Wiele twarzy Jurodzin dzieje się również z dzieckiem, zwojem i jeleniem, jak Fukurukju. Ich główną różnicą — mniej wydłużona czaszka i zakryta głowa.

Ebisu

Ebisu faworyzuje rybaków, jest patronem biznesmenów i handlu. Zwykle jest na wędki, z rybą i wysokim kapeluszem. Ebisu może łatwo włączyć początkującego biznesmena w milionera, zgodnie z Fenshui.Warto więc dać go biznesmenowi.

Ile to kosztuje i gdzie je kupić?

Nonce może być szalenie drogie, zwłaszcza jeśli chodzi o cenne przedmioty kolekcjonerskie. Ale są też dość przystępne non-tzke, które również doskonale radzą sobie z rolą talizmanu i maskotki. Można je kupić w wyspecjalizowanych salonach sztuki, galeriach, internetowych sklepach z pamiątkami.

Rynek sprzedaje za 2-10 dolarów.Jest to bardzo tanie tłoczenie, którego lepiej nie dać osobie biznesowej.

  • Darya Netske, dajesz nie tylko dzieło sztuki, ale talizman i talizman, który, miejmy nadzieję, z pewnością przyniesie jej właścicielowi szczęście i dobrobyt.

Делись нашими статьями в соцсетях, улучшай свою карму и получай скидки на подарки!

от Администратор

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *