Czy można dać ikony w prezencie?

Ikony i Ukraina są nierozłączne pojęcia. Prawosławni ludzie od dawna wierzyli, że ikona chroni ich od narodzin do świata innego. Jest to czysta energia, która duchowo wspiera człowieka, chroni dom przed nieszczęściami i porażkami. Dlatego ikony mogą i powinny być podane bliskim i drogim ludziom. Najważniejsze jest, aby zrobić to z głębi serca, a nie dla formalności. Prezenty dla naszych mężczyzn powiedzą Ci, jakie ikony i komu możesz dać.

Jaką ikonę dać?

  • Podczas chrztu dziecka należy przedstawić ikonę wymiarową.
  • W dniu urodzin lepiej jest dać ikonę z nazwą ochraniacz lub talizman.
  • Ikona rodziny przedstawia patrona męża i żony, "Uratuj Wszechmogącego", ikonę Matki Bożej "Ostrobramskaya", "Piotr i Fevronia" jest przedstawiony na ślub lub rocznicę ślubu.
  • Biznesmen lub przedsiębiorca powinien dać ikonę na szczęście, z twarzą mecenasa w sprawach, na przykład"Nikołaj Dobry robotnik".
  • Aby człowiek odzyskać i nigdy nie chorować, daj mu ikonę "Anioł Stróż", "Serafim Sarovski", "Święty Wielki Męczennik Panteleimon"

Co to jest ikona pomiaru?

Nie każdy wierzący ma pomysł na ikonę pomiarową, która działa na człowieka lepiej niż jakakolwiek medycyna, ożywiając i chroniąc duchowe zdrowie jednostki.W dawnych czasach każde nowo narodzone dziecko zostało zamówione od artysty dokładnie ikoną pomiarową, która odpowiadała wzrostowi dziecka. Malarz ikony przedstawiał na drewnianej planszy figurę świętego, po którym dziecko zostało nazwane na Święto Trzech Króli. Prawosławni wierzyli, że jeśli dziecko będzie taka sama wysokość jak wysokość ikony, będzie on związany ze świętym na całe życie. Ikona wymiarowa różni się od nazwy tym, że święci są na niej przedstawione w pełnej wysokości. Ponadto taka ikona jest przedstawiona człowiekowi tylko raz w życiu.

Ikona, namalowana w XVI wieku dla spadkobiercy cara Iwana Groźnego, przetrwała do dziś. Ogólnie rzecz biorąc, historycy twierdzą, że czas pojawienia się takich ikon zbiega się z nadejściem chrześcijaństwa na ziemi rosyjskiej. Początkowo był to przywilej przedstawicieli szlacheckich nazwisk, po śmierci których takie ikony wisiały nad grobowcami. Do tej pory można je zobaczyć ikony wymiarowe w katedrach i klasztorach.

Ta prawosławna tradycja jest przestrzegana w naszych czasach. Taki prezent można zamówić od malarza ikony lub przedstawić osobie w każdym wieku. Jedyny warunek: artysta powinien wiedzieć, jaki był wzrost klienta po urodzeniu. Zwykle takie pomiary są usuwane z dziecka tydzień po urodzeniu, a na nich tworzona jest ikona pomiarowa, która jest zawieszona nad łóżkiem dziecka. Potem jest obok osoby przez całe życie. Jest to główna obrona jego duchowego i cielesnego dobrobytu.

W dzisiejszych czasach zainteresowanie ludzi pomiarem ikon wzrosło. Wielu stara się zamówić takie ikony. Malarze ikon, którzy opanowali starożytne techniki, są zwykle ładowani pracą. Wiele rodzin uważa, że żyzny wpływ ikony wymiarowej będzie odczuwalny nie tylko przez dziecko, ale także przez wszystkie gospodarstwa domowe

Делись нашими статьями в соцсетях, улучшай свою карму и получай скидки на подарки!

от Администратор

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *