Jak wybrać e-book jako prezent dla mężczyzny

Czy chcesz dać człowiekowi coś pożytecznego, a jednocześnie przyjemnego? Daj czytelnikowi — e-book, który jest wygodny do noszenia przez cały czas. Nasze prezenty dla mężczyzn pomogą Ci dokonać właściwego wyboru. Współczesny rynek jest dosłownie zaśmiecony e-bookami, które różnią się zarówno wielkością, jak i funkcjonalnością, a cena zmienia się tak bardzo, że czasami nie jest tak łatwo zdecydować się na wybór. Artykuł pomoże zrozumieć pytanie — który e-book jest lepiej wybrać i zapozna Cię z cechami e-booków.

Zanim wybierzesz model, musisz zdecydować, które funkcje e-booka są dla Ciebie najbardziej potrzebne. Na przykład, jeśli używasz tylko czytnika e-booków, możesz zapisać na funkcjonalności i wyświetlaczu. Jeśli oprócz książek planujesz słuchać muzyki, grać w gry, przejść do trybu online z takim urządzeniem, będziesz musiał rozwidlić się na bardziej wyrafinowany model, z ekranem dotykowym i zestawem wszelkiego rodzaju funkcji. Teraz przyjrzyjmy się głównym punktom, na które powinieneś zwrócić uwagę przy wyborze e-booka.

Który e-book lepiej wybrać jako prezent dla mężczyzny? Funkcje e-booków

Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę przy wyborze e-booka jako prezentu dla mężczyzny, jest rodzaj używanego wyświetlacza. Nowoczesne e-booki wykorzystują dwa rodzaje wyświetlaczy — klasyczne wyświetlacze LCD, a ostatnio pojawiły się wyświetlacze E-Ink wykorzystujące technologię papieru elektronicznego. A teraz skupmy się na każdym typie wyświetlacza oddzielnie.

Wyświetlacz e-ink

Wyświetlacze E-Ink są niskoenergetyczne, co osiąga się poprzez fakt, że energia w takich urządzeniach jest wydawana tylko na zmianę obrazu statycznego. Urządzenia z takim ekranem świetnie nadają się do czytania e-booków, ponieważ podczas ich czytania oczy nie męczą się bardziej niż podczas czytania zwykłej książki papierowej. Wady tego typu ekranu można przypisać powolnej prędkości aktualizacji stron — przerzucanie stron następuje z pewnym opóźnieniem, a także niemożność korzystania z niego bez oświetlenia zewnętrznego. Ten ostatni wynika z faktu, że takie urządzenia nie używają oświetlenia wewnętrznego, a obraz jest wyświetlany tylko w świetle odbitym. Wyświetlacze e-ink są czarne i kolorowe.

Modele czarno-białe są na ogół ograniczone funkcjonalnością, mają bardziej demokratyczną wartość i są idealne do czytania książek. Urządzenia z kolorowymi wyświetlaczami oprócz czytania pozwalają na oglądanie zdjęć, w niektórych modelach zaimplementowano ekran dotykowy, istnieje możliwość oglądania filmów, słuchania dźwięku, a wraz z nimi można grać w różne gry. Z reguły modele z kolorowym ekranem są znacznie droższe. E-Ink e-książki mogą trwać dłużej niż miesiąc bez ładowania.

Wyświetlacz LCD

Wyświetlacze LCD (ekrany ciekłokrystaliczne) — dla ich normalnego funkcjonowania nie wymagają oświetlenia zewnętrznego, ponieważ ich konstrukcja implikuje oświetlenie wewnętrzne. E-booki z takimi wyświetlaczami można czytać zarówno w świetle, jak i w przypadku ich braku. Osiąga się to poprzez wbudowane oświetlenie wewnętrzne. E-książki, które korzystają z tego typu wyświetlacza są w stanie odtwarzać filmy, mogą przeglądać kolorowe zdjęcia, grać w ekscytujące gry. Przyjemnym argumentem na rzecz e-booków z wyświetlaczem LCD jest ich wartość demokratyczna. Wady obejmują zwiększone obciążenie oczu i stosunkowo niską żywotność baterii w porównaniu do wyświetlaczy E-Ink.

Rozmiar wyświetlacza

Tradycyjnie wszystkie e-booki o wielkości wyświetlacza są podzielone na standardowe, kompaktowe i duże. Standardowe książki mają przekątną 6-7 cali. Ten rozmiar ekranu pozwala osobom z normalnym widzeniem na wygodne czytanie tekstu. Dla osób o słabym wzroku zaleca się wybór e-booków o dużej średnicy. Na przykład duże e-booki używają przekątnej ekranu o przekątnej 8 lub więcej cali. Ta przekątna pozwala na wyświetlanie większego rozmiaru czcionki, który mniej męczy oczy. Istnieją również e-booki na rynku z miniaturowym wyświetlaczem, którego przekątna nie przekracza 5 cali. Takie urządzenia, ze względu na ich niewielkie rozmiary, są wygodne w użyciu na drodze, ponieważ nie zajmują dużo miejsca i mają niewielką wagę. Ale przez długi czas czytania mogą nie być bardzo wygodne i zmęczą oczy.

Rozmiar wbudowanej pamięci

W tej chwili producenci najczęściej instalują 512 mb pamięci w e-bookach. Tom ten jest wystarczający, aby umieścić znaczną ilość książek na e-booku. Ale jeśli masz plany stworzenia swego rodzaju elektronicznej biblioteki na e-booku, lub jeśli kupisz urządzenie nie tylko do czytania książek, ale także do oglądania filmów i słuchania muzyki, to oczywiście ta objętość nie wystarczy. W takim przypadku warto wybrać urządzenia z dużą ilością wbudowanej pamięci. Oprócz wbudowanej pamięci w nowoczesnych e-bookach istnieje możliwość zainstalowania dodatkowych kart pamięci. Nowoczesne e-booki zazwyczaj obsługują karty pamięci o rozmiarze do 16 GB. W związku z tym im więcej dodatkowej pamięci obsługuje e-book, tym lepiej.

Odczyt formatów plików

Większość nowoczesnych e-booków obsługuje podstawowe formaty tekstu. PocketBook e-książki są liderami pod względem liczby obsługiwanych formatów. Obsługują następujące formaty: CHM, HTML, DOC, RTF, TXT, FB2, EPUB, FB2.zip, PDF, PRC, DJVU, TCR. Format FB2 jest uważany za najbardziej optymalny do czytania e-booków. Pozwala na bardziej poprawne wyświetlanie wszystkich składników książki.

Waga i wymiary

Należy zwrócić szczególną uwagę na te parametry. Najczęściej wybór tych parametrów opiera się na warunkach, w jakich będziesz korzystać z e-booka w przyszłości. Na przykład, jeśli spodziewasz się korzystać z e-booka wyłącznie w domu, możesz być zbyt zaniepokojony rozmiarem i wagą e-booka. W domu zawsze jest możliwość zablokowania lub umieszczenia na czymś e-book i nie ma problemów z transportem. Jeśli kupisz e-book, aby używać go na spacerze lub w transporcie, parametry te często wychodzą na pierwszy plan. Oczywiście lepiej jest wybrać bardziej kompaktowe i lżejsze modele.

I wreszcie kilka zasad, których należy przestrzegać podczas funkcjonowania e-booka

Jeśli robisz e-book z domu mrozu, musisz poczekać chwilę przed włączeniem go. Wynika to z faktu, że po wprowadzeniu urządzenia z zimna na ciepło powstaje w nim kondensat, co może prowadzić do uszkodzenia urządzenia, jeśli jest natychmiast włączone. E-booki nie są wodoodpornymi urządzeniami, więc powinny być trzymane z dala od wody. Jeśli woda dostała się do urządzenia, należy ją dokładnie wysuszyć przed włączeniem. Najbardziej delikatną częścią e-booka jest ekran. Dlatego większość producentów wyposaża swoje e-booki w specjalne okładki, które na przykład, gdy urządzenie spada, zmniejszają siłę uderzenia. Jeśli utrzymujesz swój e-book przez długi czas, to dobry pomysł, aby utrzymać go w pozycji pionowej i bez baterii.

Negatywnie na e-booki wpływa wysoka wilgotność w pomieszczeniu. Dlatego bardzo niepożądane jest używanie ich w pomieszczeniach o wysokiej wilgotności (np. wanny, łazienki, baseny).

Делись нашими статьями в соцсетях, улучшай свою карму и получай скидки на подарки!

от Администратор

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *